(4): Zostaliśmy więc pogrzebani z nim przez chrzest w śmierci, aby jak Chrystus został wskrzeszony z martwych przez chwałę Ojca, tak żebyśmy i my postępowali w nowości życia. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Rz 6]

Czy chcesz być ochrzczona/y na odpuszczenie grzechów?

Uwierzyłaś/eś, upamiętałaś/eś się (nawróciłaś/eś się z grzechów) i chcesz się ochrzcić a nie masz gdzie? Trochę Cię rozumiem, miałem ten sam problem. Odniosłem wrażenie, że wszyscy dookoła chcą robić mi egzamin z tego w co i jak wierzę, tak jakby to że chcę się zmienić bo nie widzę sensu w upadłym życiu, chcę chrztu i to że Jezus umarł nie wystarczyło. Na ten swój chrzest czekałem dosyć sporo i jechałem praktycznie ponad 200km…

Później dowiedziałem się, że istnieją pastorzy którzy “topią” każdego i nie pytają co i jak. Poznałem też pastorów o wielkim sercu, którzy są w stanie łożyć swoje życie za owce… Ci przeważnie robią bariery z chrztem (kursy itd. w których warto czasem uczestniczyć chcąc trafić pod piecze takiego pastora).  Poznałem też takich którzy robią wszystko wręcz manipulując by ktoś chciał się ochrzcić, myśląc że zdaje się nagrodę za to dostaną. Ile ludzi tyle zwyczajów… i tradycji.

Tak więc zdaje sobie sprawę, że różnie to bywa, czasem są to obserwacje realne, innym zaś razem czysto projekcyjne (znaczy my myślimy że ktoś jakiś jest).  Doskonale więc rozumiem, że możesz szukać chrztu po tak po prostu – że chcesz dołączyć do kościoła Chrystusowego jakikolwiek i gdziekolwiek on jest. W końcu jakoś trzeba tą lampę zapalić by wyszła spod korca. Jeśli jesteś więc tą lampą i nie masz się do kogo zgłosić, to służę i mogę być świadkiem Twojego zanurzenia.

Nie zostałem posłany przez Boga do oceniania Twojej czy kogokolwiek wiary, jeśli zorientowałaś/eś się że potrzebujesz chrztu i jesteś tego pewna/ien, nie stoję na przeszkodzie, nie muszę nawet znać imienia.  Wiem, że czasem z różnych względów tak jest bezpieczniej, ogłoszenie to kieruje

Ile to kosztuje? – Cennik

Cena została zapłacona, kosztowało życie Jezusa Chrystusa – Syna Bożego. Umierasz w wodzie z Jezusem Chrystusem. Darmo to dostaliśmy darmo rozdajemy.

Czy coś trzeba przynieść?

Mile widziane wieńce pogrzebowe, mowa pogrzebowa, kondolencje od znajomych itd. w końcu umierasz z Chrystusem, aby podnieść się do życia. A tak poza tym jakieś ciuchy na przebranie by wypadało.

Chrzest – jaka formuła?

Wiem że są różne kontrowersje na temat tego co zostanie wypowiedziane podczas chrztu. Jedni wypowiadają “chrzczę cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”, “chrzczę cię w imię Jezusa Chrystusa”, a jeszcze są tacy co wypowiadają “chrzczę cię w imię Pana Jezusa Chrystusa”. Szczerzę powiem, że najważniejsze jest duchowe pogrzebanie starego życia i wejście pod nowe życie, przyjęcie Jezusa Chrystusa za swojego Pana i Zbawiciela, a jeśli ważne jest dla Ciebie co zostanie wypowiedziane to daj znać, będzie wedle życzenia. Przeważnie zwykle mówię co tam mi się podpowiada, albo co sobie akurat przypomnę.

Gdzie odbywa się chrzest:

Tam gdzie zorganizujesz, ja mieszkam w Warszawie obecnie, więc Warszawa i okolice. Może to być basen/fontanna/zalew/staw/wanna/kubeł z wodą  czy też cokolwiek innego, w zależności od możliwości (jeśli w jakimś miejscu obowiązuje opłata mandatowa np. fontanna miejska, dobrze abyś ją miał/miała). W lecie jest kilka zalewów dostępnych w okolicach Warszawy, mam samochód można podjechać, wanny obecnie nie mam.

W razie gdybyś chciał/a w innym miejscu niż Warszawa, skontaktuj się z kimś ze stron chrzescijany.pl czy tez TLR.

Chcę być ochrzczony/a przez kobietę?

Nie jestem kobietą, ale jestem w stanie zorganizować to dla Ciebie. Nie pytam dlaczego tak uważasz, że to tak ma być po prostu rozumiem że możesz mieć takie życzenie. Rozumieć by jednak wypadało, że chrzest jest to pogrzebanie w śmierci Jezusa, osoba która nas zanurza robi to w jego imieniu będąc świadkiem i jest to wszystko jedno kto to jest.

Czy będzie to gdzieś zapisane? Dostanę jakiś papier?

Zapisane będzie wu Boga, papieru nie dostaniesz, chyba ze sobie sam/a wydrukujesz lub zorganizujesz…

Co dalej?

Prawdziwy kościół jest budowany przez Ducha Świętego, pytaj więc jego co dalej, do kogo iść, z kim się spotkać, co robić? U mnie obecnie to co mogę zaoferować to zbór domowy, czyli grupka domowa – spotkanie po kilka osób, rozmowy, wspólne modlitwy wzajemne wsparcie.