Dziś nagrania z kolejnej wycieczki z Misją Kerygma – czyli kolejne głoszenie na placu 🙂 Więcej nagrań z wycieczek z Kerygmą bezpośrednio na youtube.

Głosów krytycznych wiele spotkałem na temat takiego głoszenia… że jak to się tak wtrącać ludziom… że powinni się schować i wielbić Boga gdzieś w ukryciu itd. Sam po ludzku tego do końca nie rozumiem, bo sam jakoś wolę indywidualnie z ludźmi rozmawiać 🙂 Jakoś nie widzę się w roli mówiącego do takiego mikrofonu… ale wiem że to działa. A z grupą się doskonale uzupełniamy, każdy ma swoje miejsce. No i co ważne, w grupie każdy praktycznie jest z innej piaskownicy – innego ludzkiego kościoła (zboru), jakoś uwierzyliśmy że Chrystus żyje w nas i to nas łączy.

Ludzie dookoła przechodzą i niby nic… ale co zostało zasiane w sercach to zostało. Liczba osób która dzięki głoszeniu na placach i ulicach zrezygnowała np. z życia na ulicy (z bezdomności) jest całkiem spora, wiem po prostu że to działa….bo wielu takich spotkałem… Zresztą sami posłuchajcie historii Wojtka, czy też świadectwa Romana, który ukończył ośrodek Nowy Początek…

Czasem wygląda jakby nic, ale jakoś dziwnie potem jak słucha się świadectw nawrócenia, wiele osób wspomina jakieś ewangelizacje sprzed wielu lat, czy to uliczne czy to przy okazji różnych imprez… wspomina jako coś co nie pozwoliło im potem normalnie żyć.

To coś jak sianie małego ziarna… w ogrodzie się tego można nauczyć. Z maleńkiego ziarna wyrasta duże drzewo, więc jedziemy i siejemy jak umiemy.

Jeśli jest Ci na sercu ewangelizacja Twojego Miasta, skontaktuj się z Kerygmą, może uda się do grafika wpisać – strona www

PS: Kwestia techniczna – nagranie jest 'powycinane’ metoda jego tworzenia jest prosta ustawiam aparat i idę rozmawiać z ludźmi o Bogu, czasem więc zdarza się ze nie wyceluje w mówiącego, ktoś wyjdzie z kadru 🙁 , innym zaś razem ktoś coś potrąci, coś zasłoni, coś wyłączy itd. za co przepraszam. Powycinałem co ważniejsze.